Szkolenie:
Prawo Budowlane

SZKOLENIE: NOWELIZACJA PRAWA BUDOWLANEGO 2020

We wrześniu nastąpi kolejna, największa od kilkunastu lat nowelizacja prawa budowlanego. W zmienionych przepisach pełno nieścisłości i niedopowiedzeń. Dochodzą do tego jeszcze regulacje przejściowe, czyli w jednych sytuacjach będą stosowane nowe zapisy, a w innych stare (tak – nawet po wejściu w życie zmian w określonych sytuacjach będą stosowane stare przepisy). A jak wiadomo praca w branży budowlanej to codzienne zmagania z wieloma problemami – czy to na budowie, w kontaktach z wykonawcami, czy w jednostkach odpowiedzialnych za nadzór, opiniowanie, standaryzację techniczną, czy w dziale prawnym. Jeżeli dodamy do tego konieczność analizy przepisów w poszukiwaniu kolejnych nowelizacji ustawy, zastanawianie się, czy postępowanie jest zgodne z obowiązującymi aktami prawnymi oraz czy dane przepisy mają zastosowanie w konkretnej branży, wszystko to razem może to spowodować opóźnienia w realizacji kontraktów i inwestycji, uchylanie wydanych decyzji i ogromne koszta dodatkowe.

By tego uniknąć Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej zaprasza na szkolenie:

"Nowelizacja Prawa budowlanego 2020".

 

Oferowane szkolenie omawia zarówno zagadnienia ogólne, jak i specyficzne dla konkretnych branż (w przypadku zebrania grupy osób z jednej branży istnieje możliwość dostosowania zawartości szkolenia do wymagań zamawiającego).

Jest to prawdopodobnie jedyna taka oferta na rynku.

Koniec tracenia czasu pracowników, chcących rzetelnie wykonywać swoją pracę, na przeszukiwanie Internetu, zakupy opracowań pochodzących z niesprawdzonych źródeł, ocenianie wiarygodności znalezionych rozwiązań i sprawdzanie, co się zmieni, a co zostanie po staremu.

 

Decydując się na oferowane szkolenie, otrzymują Państwo:

• Szkolenie warsztatowe w formie webinarów z możliwością zadawania pytań - 24 godziny lekcyjne (tj. 24 x 45 minut), omawiające zmiany wprowadzone w prawie budowlanym i regulacje przejściowe oraz ich porównanie z dotychczasowymi przepisami. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 13 lutego 2020 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz innych powiązanych ustaw w brzmieniu aktualnym na dzień prowadzenia szkolenia.;

• omówienie przepisów przejściowych, dzięki którym klarowne będzie, przy jakich sprawach stosować nowe przepisy, a przy jakich stare;

• omówienie ewidentnych błędów i sprzeczności, które pojawią się po nowelizacji;

• materiały szkoleniowe w formie plików pdf z wyciągami przepisów;

• dostęp do szkoleń przez platformę MsTeams;

• Możliwość dostosowania szkolenia pod względem merytorycznym i godzinowym do potrzeb poszczególnych branż (przy grupach 30 osobowych);

Liczebność jednej grupy szkoleniowej – max. 30 osób (taka formuła pozwala na typowo warsztatową pracę, zadawanie pytań oraz dostosowanie zakresu szkolenia pod konkretne potrzeby uczestników);

• Materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej;

• Harmonogram i intensywność szkolenia ustalane z Zamawiającym.

Koszt – od 700 zł netto za osobę

• Certyfikat ukończenia szkolenia.

• W przypadku większej ilości uczestników możliwość negocjacji ceny.

• Termin: wrzesień 2020

 

Co ważne, szkolenie będzie prowadzone przez dr inż. Jerzego Dylewskiego, który ma doświadczenie w wyjaśnianiu przepisów prostym i zrozumiałym językiem, krótko i konkretnie, z mnóstwem przykładów.

 

Dr inż. Jerzy Dylewski

Główny specjalista ds. zamówień publicznych w Sądzie Najwyższym. Posiada uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej w branży konstrukcyjno–budowlanej, tytuł rzeczoznawcy budowlanego z listy Wojewody Warszawskiego oraz zaświadczenie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków uprawniające do prowadzenia prac przy obiektach zabytkowych. Od 1995 do 2004 roku był arbitrem z listy prezesa UZP.

Aktywnie uczestniczy w pracach Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.

 

 

 

 

fot. Adobe Stock

Copywrite © 2014 - 2020 - Wydział Inżynierii Lądowej, Politechnika Warszawska.

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Polityka prywatności.